SILVER & METAL / Silver / Beaker 12617729
nr 1261 7729
BEAKER
silver, Uppsala 1800-talets slut. Height: 8, weight: 61 g,
silver, Uppsala 1800-talets slut. Höjd: 8. Vikt: 61 g
Withdrawn
Auction date:
Monday June 17 2019
at 18:59:43
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.